„Píše se rok 2010 a v naší rodině přemýšlíme o tom, zda je vhodná doba na začátek podnikání. Všude kolem se hovoří o krizi, o velké nezaměstnanosti a poklesu produkce téměř ve všech odvětvích. Máme dvě možnosti: můžeme stejně jako většina ostatních lamentovat nad těžkou dobou nebo prostě najít sílu, zatnout zuby a zariskovat. Zvolili jsme možnost druhou a u ní začíná podnikatelský příběh naší nejbližší rodiny….“ Ligocki Leon, jednatel Maleda s.r.o.

Na počátku byla myšlenka malé kavárny s nabídkou čerstvých, na místě připravovaných lahůdek, především chlebíčků mnoha druhů. Koncept byl připraven a kavárna umístěna tak, aby oslovila především mladé vysokoškolské studenty. Hned z počátku však bylo jasné, že takto zaměřený koncept je příliš sezonní a bude nutné jej upravit na možnost celoročního vytížení a provozu.

Odtud se poté odvíjely kroky vedoucí k rozšíření výroby a její oddělení od provozu kavárny. Postupně jsme podle reakcí našich zákazníků upravovali vlastní vyráběný sortiment lahůdek. Výsledkem je široká nabídka chlebíčků včetně velmi netradičních nebo vegetariánských variant bohatě zdobených čerstvou zeleninou, obloženého pečiva od baget přes obložené housky, croissanty i celozrnné pečivo. Časem jsme rozšířili sortiment o širokou škálu panini, tortill, svačinových i obědových salátů a pro milovníky sladkého jsme zařadili do sortimentu kvalitní tvarohové, smetanové, jogurtové ovocné dezerty bez přidaných konzervačních látek, domácí buchty a perníky.

Ve své nabídce myslíme na zdravý životní styl a snažíme se co nejméně používat přísady. Vymýšlíme varianty svačin i pro vegetariány a vegany tak, aby si u nás mohl vybrat opravdu každý. Novinkou roku 2016 jsou obědové saláty v odlehčených variantách s přidáním chia semínek, dýňových semínek apod. Vše co nabízíme, bylo vyrobeno dnes - většina našich výrobků není starší než 24 hodin.

Krátká trvanlivost nabízených produktů vyžaduje kvalitní distribuci pomocí chladírenských vozů, proto je prodáváme několika cestami - provozujeme kavárny s prodejem vlastních výrobků, a dále rychle rozvíjíme rozvozy až k Vám domů či kanceláře. Tuto službu jsme začali nabízet jako první na Moravě.

V letních měsících nás můžete potkat na různých festivalech a jiných venkovních akcích pořádaných v rámci Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

Velkou část naší činnosti tvoří realizace rautů, které jsme schopni realizovat až pro 700 osob.

 

 „Základem našeho podnikání je zákazník, díky kterému současně existujeme. Díky němu mají naši zaměstnanci práci.“ Drucker Peter